Przewodnik po Nowej Kolekcji – Q&A

Wprowadzenie kolekcji wiosna 2023 to dla nas ważny i ekscytujący moment oraz zwieńczenie wytężonej pracy całego zespołu BYS w ostatnich miesiącach.
Mamy nadzieję, że przyjmiecie ją ciepło!

Poniżej przedstawiamy Wam odpowiedzi na kilka pytań, które mogą nasunąć się  w odniesieniu do tych nowości.

Co nowego wprowadzamy w tym sezonie?

W tym sezonie przygotowałyśmy dla Was pulę całkowicie nowych materiałów,, mianowicie 100% tkaniną wiskozową w różnych kolorach i printach, a latem planujemy zaprezentować kilka modeli z lnu!

Świat tkanin otwiera przed nami cały wachlarz możliwości. Wchodząc w niego zyskujemy możliwość pracy z nowymi fasonami i wykończeniami, które nie były możliwe do zastosowania w dzianinie. To także możliwość wprowadzenia naszych kultowych modeli w nowej odsłonie, ciekawych printach i niejednoznacznych kolorach!
Mamy nadzieję, że entuzjazm z którym pracowałyśmy nad nową kolekcją jest w niej wyczuwalny!

Skąd decyzja poszerzenia kolekcji o materiał z którym nie pracowałyśmy wcześniej?

Jest to odpowiedź na Wasze prośby i potrzeby. Widzimy, że poszukujecie w naszej ofercie różnorodności zarówno kolorów, printów jak i fasonów.  Chcemy byście w By Your Side mogły dla siebie znaleźć sukienkę idealną na każdą okazję, w każdym sezonie.
Zależy nam też, byście czuły się w naszych fasonach komfortowo, niezależnie od wieku czy typu figury.
Otwieramy się więc na te nowe możliwości, jednak zważywszy, że projektowanie i szycie ubrań z tkaniny to duże wyzwanie, do kolekcji postanowiłyśmy wprowadzić je stopniowo. Dzięki temu możemy być pewne, że jakość naszych produktów pozostanie na najwyższym poziomie!

Jaki skład mają sukienki z tkaniny?

Sukienki te szyte są ze 100% z wiskozy! Dzięki temu są wygodne i przewiewne, a zarazem mają świetną wytrzymałość!

Czy modele, które już są w ofercie, również będą wyprodukowane w wersji z tkaniny?

Tak! Wybrane modele, które pokochałyście w ubiegłych sezonach i dla których istnieje taka możliwość, będą uszyte również w wersji tkaninowej i pojawią się w kolejnych dropach!

 

A co z modelami dzianinowymi??

Docenione już przez Was i cieszące się tak ogromną popularnością modele dzianinowe pozostaną trzonem naszej kolekcji! Tylko w dropie pierwszym wiosennym wprowadzamy aż 4 nowe modele dzianinowe, a wśród nich 11 nowych printów i 6 nowych kolorów!

Czy szycie modeli z dzianiny będzie nadal odbywało się w taki sam sposób jak dotychczas?

Modele dzianinowe nadal będą szyte ręcznie przez nasze nieocenione Krawcowe po złożeniu przez Klientkę zamówienia. Nadal dostępna będzie również możliwość składania na nie zamówień indywidualnych!

Jaki jest termin oczekiwania na wysyłkę zamówienia?

Uszycie modeli dzianinowych zajmuje nam zwykle parę dni, w zależności od liczby zamówień. Zwykle realizujemy wysyłki w przeciągu 5-10 dni roboczych.

A co jeżeli zabraknie materiału na moje zamówienie?

O to nie musisz się martwić! Kolekcja jesienna nauczyła nas, że zainteresowanie naszych konkretnymi printami czasem zwala z nóg! Dlatego w tym sezonie jesteśmy zabezpieczone większą ilością materiału i nie przewidujemy, by miało któregoś wzoru zabraknąć.
Widząc niebezpieczeństwo, że popularny materiał wkrótce się wyprzeda oczywiście będziemy go domawiały, ale możliwość zamawiania w nim sukienek może zostać tymczasowo wyłączona aż do momentu otrzymania jego domówionej partii.
Materiałów, które będą cieszyły się mniejszą popularnością domawiać nie planujemy, gdyż w kolejnych dropach, już w kwietniu i maju, chcemy w ich miejsce wprowadzić kolejne fantastyczne wzory!

 

Czy modele z tkaniny będą szyte w ten sam sposób?

Sukienki z tkaniny są dużo bardziej skomplikowane w procesie krojenia i szycia, z tego względu zdecydowałyśmy, że te modele będą krojone na krojowni i rozszywane w jednorazowych produkcjach w zaprzyjaźnionej pracowni w Łodzi. Ilość sukienek tkaninowych w każdym z wzorów i rozmiarów jest więc ograniczona. Kiedy zostaną wyprzedane, nie będziemy miały możliwość doszycia nowych. Dlatego z zakupem upatrzonego modelu lepiej nie zwlekać zbyt długo!

Czy rozmiarówka w modelach tkaninowych jest taka sama jak w dzianinowych?

Tak, rozmiary w modelach tkaninowych przygotowałyśmy tak, Klientki które zamawiały konkretny rozmiar dzianinie, podobny mogły zamówić w tkaninie.
Przed dokonaniem zamówienia koniecznie należy jednak sprawdzić w tabeli rozmiarów, czy wybrany rozmiar na pewno będzie pasował.

Czy w modelach tkaninowych będą dostępne także większe rozmiary?

Wiemy, że w wielu przypadkach nasze Klientki o większym biuście korzystają z faktu, że nasze dzianiny wiskozowe są bardzo elastyczne i potrafią w niektórych miejscach naciągnąć się na sylwetce.  Biorąc pod uwagę ten fakt w modelach tkaninowych, które nie są tak uciągliwe, rozszerzyłyśmy rozmiarówkę o rozmiar XXL. Mamy nadzieję, że dzięki temu każda z Was znajdzie dla siebie rozmiar, w którym będzie mogła poczuć się komfortowo.

Jakieś rady w kwestii doboru rozmiaru modeli tkaninowych?

Zawsze zachęcamy, by przed dokonaniem zamówienia do dokładnie przeanalizować wymiary podane w tabeli rozmiarów. Zawsze pomocne jest w tym porównanie tych parametrów z wymiarami posiadanego w szafie przykłady wygodnej sukienki o podobnym kroju i wykonanej z podobnego materiału.
Dobierając rozmiar sukienek do swojego zamówienia, należu też wziąć pod uwagę, że niektóre parametry odzieży modeli dzianinowych dobiera się bez luzu, a tkaninowych z luzem.
Przykładowo jeżeli Klientka ma obwód 100cm to w dzianinie może spokojnie wybrać rozmiar, który ma w biuście szerokości 46-48 cm (w naszych tabelach podane są wymiary sukienek położonych na płasko) bo dzianina naciągnie się i będzie w biuście pracowała, nie ograniczając ruchów. W tkaninie jednak ta sama Klientka powinna wybrać rozmiar z wymiarami 52-54cm w biuście, tak aby zostawić w tym obszarze lekki luz, dzięki czemu tkanina nie będzie krępowała ruchów i poruszanie się w sukience będzie komfortowe.

Jakie fasony dominują w nowej kolekcji?

Dobierając modele do kolekcji wiosennej kierowałyśmy się podobnie jak w dotychczasowych kolekcjach  ideą, by nasze sukienki pozwoliły naszym Klientkom czuć się kobieco i pewnie. Oczywiście, kluczowe było też nadanie im wygodnego kroju, który pozwala realizować wszystkie zadania które codzienność stawia przed każdą z nas.

Projektując sukienki zdecydowałyśmy się więc głównie na długości midi i maxi oraz na fasony podkreślające biust i talię, a opływające pupę i biodra luźniejszą falą.

Czy w sukienkach tkaninowych również będą kieszenie?

Owszem! We wszystkich modelach, w których jest taka możliwość umieściłyśmy kieszenie.  W niektórych przypadkach, ze względu na konieczność wszycia w szew boczny zamka błyskawicznego, który pozwala dopasować sukienkę z tkaniny do sylwetki, wszycie w te same szwy także kieszeni nie było już możliwe. W opisach produktów jasno informujemy o tym, czy dany model kieszenie posiada, czy nie.

Czy szycie modeli z dzianiny będzie nadal odbywało się w taki sam sposób jak dotychczas?

Modele dzianinowe nadal będą szyte ręcznie przez nasze nieocenione Krawcowe po złożeniu przez Klientkę zamówienia. Nadal dostępna będzie również możliwość składania na nie zamówień indywidualnych!

Czy zamówienia indywidualne obejmą modele tkaninowe?

Zaprojektowanie i uszycie sukienek tkaninowych to proces bardziej złożony niż uszycie tych samych modeli w dzianinie. Brak elastyczności tkaniny ogranicza też możliwości ingerencji w poszczególne parametry sukienki, bo najmniejsza zmiana może spowodować „posypanie” się całej konstrukcji. Z tego względu zdecydowałyśmy, że modeli tkaninowych NIE OBEJMIE możliwość składania zamówień indywidualnych, które oferujemy dla modeli dzianinowych.

Czy printy będą takie same dla obu materiałów?

Printy, które pojawiły się na tkaninach to w przeważającej części wzory, które udało nam się wybrać z pośród oferty gotowych materiałów dostępnych na rynku. Ze tego względu nie będziemy ich powielać na modelach dzianinowych.

 

Czy masz pytania odnośnie nowej kolekcji, na które nie znalazłaś odpowiedzi powyżej??

Ciekawią Cię inne kwestie o które chciałabyś zapytać?

Jeśli tak, odezwij się do nas mailowo lub w komentarzy albo w wiadomości prywatmej na którymś z naszych kanałów w  Social Media. Z chęcią na nie odpowiemy!