Zamówienia indywidualne

Jak złożyć zamówienie indywidualne?

Większość naszych produktów, pośród dostępnych opcji kolorystycznych, posiada już na stronie produktu możliwość wyboru  opcji “zamówienie indywidualne”.

Aby zamówić spersonalizowany produkt należy więc kliknąć w przycisk “Zamówienie indywidualne” a w kolejnym kroku składania zamówienia, już w Koszyku,  w polu “Uwagi do zamówienia” wpisać wszystkie informacje dotyczące jego personalizacji: zmiany w poszczególnych wymiarach zamawianego produktu lub wybrany kolor.

Zamówienie indywidualne złożyć można także kontaktując się z nami za pośrednictwem wiadomości email na adres: kontakt@byyourside.pl

Jakie zamówienia traktowane są jako zamówienia indywidualne?

Jako zamówienia indywidualne traktujemy KAŻDE zamówienie, w którym na prośbę Klientki zmieniamy któryś z parametrów zamówionego ubrania. Zamówieniem indywidualnym stanie się więc na przykład sukienka w rozmiarze S w jednym z kolorów ze stałej oferty, w której Klientka chciałaby skrócić rękaw (nawet tylko o 1 cm), lub spódnica w której Klientka prosi o wydłużenie o (nawet tylko o 2 cm).

Rzecz jasna zamówieniem indywidualnym jest zamówienie każdego elementu z naszej oferty w standardowym rozmiarze, jednak w wariancie kolorystycznym z poza standardowej oferty kolorów, która widoczna jest na stronie danego produktu.

 

Jakie są ograniczenia w parametrach ubrań, które można modyfikować w ramach zamówienia indywidualnego?

Zależy nam, by każda Klientka mogła zamówić w By Your Side produkt, który będzie pasował do jej wymiarów i w którym będzie się czuła komfortowo. Dlatego zdecydowałyśmy się zaproponować naszym Klientkom tę możliwość. Krawcowa szyjąc produkt wg. indywidualnych parametrów nadal opiera się jednak na wykrojach dla danego modelu, które skonstruowane są tak, by zachować proporcje właściwe dla kobiecej sylwetki, dlatego są pewne ograniczenia w tym jak bardzo możemy ingerować i zmieniać poszczególne parametry ubrań. Dopasowywanie kroju do konkretnej sylwetki na podstawie podanych przez Klientkę wymiarów  jest już usługą szycia na miarę, a tej na odległość się nie podejmujemy .

W obrębie wykrojów, którymi posługuje się Krawcowa, parametry odpowiadające za dopasowanie do sylwetki takie jak obwód w biuście, obwód w talii długość czy szerokość rękawa możemy w większości naszych modeli, bez większych problemów zmodyfikować o mniej więcej jeden rozmiar “w górę, lub w dół”. Większej ingerencji w oryginalny krój naszych modeli wolimy się jednak nie podejmować, gdyż nie możemy odpowiadać za efekt końcowy.

Przykładowo: Klientka chciałaby zamówić sukienkę w rozmiarze S, jednak wg. naszej tabeli rozmiarów jej obwód w biuście pasuje bardziej do rozmiaru M. Taką poprawkę możemy spokojnie wykonać. Gdyby jednak chciała zamówić rozmiar S, jednak z szerokością w biuście właściwą dla rozmiaru L lub XL, zmuszone byłybyśmy ingerować w konstrukcję sukienki, a to stwarza już niebezpieczeństwo, że nie uda nam się zachować właściwych dla sukienki proporcji i nie będzie ona dobrze leżała.

W kontekście długości spódnic (także w sukienkach!) ograniczenia te lekko się zmieniają.
Skracać spódnice możemy niemal bez ograniczeń, jednak możliwość wydłużenia zależy od szerokości belek z dzianiną.
Spódnic z koła nie możemy wydłużać w ogóle, a marszczone przy mniejszych rozmiarach o ok 10cm, a przy większych 0 6-7cm.
Wydłużenie spódnicy wykraczające poza te parametry, wiąże się ze znacznie większym zużyciem materiału na daną sukienkę.
W takich przypadkach lepiej skontaktować się z nami przed złożeniem zamówienia indywidualnego. bo jeśli nawet będzie możliwa jego realizacja, cena sukienki może mocno wzrosnąć.

Z uwagi na fakt, że szablony są stopniowane komputerowo zgodnie z zasadami obowiązującymi w przemyśle odzieżowym, każda ingerencja w zmianę parametrów wykroju jest niebezpieczna. Modyfikacje takie jak zmiana długości stanu, a w niektórych modelach nawet ingerencja w głębokość dekoltu, wymagają wprowadzenia zmian w konstrukcji sukienki, a to pociąga za sobą niebezpieczeństwo, że uszyty produkt będzie pasował na podane wymiary, ale ostatecznie nie będzie trzymał właściwej formy, w niektórych miejscach będzie odstawał, wywijał się czy niepotrzebnie wpijał się w ciało.

Dlatego wszelkie modyfikacje w kroju i parametrach naszych standardowych rozmiarów, które wykonujemy na życzenie Klientki w ramach zamówienia indywidualnego, nie podlegają reklamacji i wykonujemy je NA ODPOWIEDZIALNOŚĆ KLIENTKI.

Jeśli masz wątpliwość, czy jesteśmy w stanie uszyć ubranie wg. wybranych przez Ciebie parametrów: napisz do nas na Facebooku lub Instagramie, tu najszybciej odpowiadamy na pytania dotyczące wymiarów naszych produktów.

Dlaczego zamówienia indywidualne nie podlegają prawu do zwrotu ani wymiany?

Bardzo zależy nam, by ograniczyć liczbę ubrań, szytych niepotrzebnie, które smutno wisieć będą na wieszakach, bez możliwości znalezienia nowej właścicielki.

W związku z tym, zmieniając parametry danego ubrania, nie możemy przyjąć go powrotem, gdyż w 99% przypadków nie znajdzie się kolejna Klientka o podobnych parametrach, która chciałaby je dla siebie zakupić. Z kolei jeśli uszyjemy sukienkę w standardowej rozmiarówce, ale w kolorze z poza stałej oferty danego modelu, nie będziemy miały zdjęć tego produktu, którymi mogłybyśmy opatrzyć je, prezentując je na naszej stronie internetowej.

Jak złożyć zamówienie indywidualne?

Większość naszych produktów, pośród dostępnych opcji kolorystycznych, posiada już na stronie produktu opcję wyboru “zamówienie indywidualne”.

Aby zamówić spersonalizowany produkt należy więc wybrać najbliższy zamawianem rozmiar i właśnie tę opcję spośród dostępnych kolorów, a w kolejnym kroku składania zamówienia w sesji “Uwagi do zamówienia” wpisać nalezą informacje dotyczące jego personalizacji: zmiany w poszczególnych wymiarach zamawianego produktu lub wybrany kolor.

Zamówienie indywidualne złożyć można także kontaktując się z nami za pośrednictwem wiadomości email na adres: kontakt@byyourside.pl

Co mogę zmienić w zamówieniu indywidualnym?

Jako, że każde z naszych ubrań jest wykrawane i szyte ręcznie przez nasze nieocenione krawcowe, składając zamówienie indywidualne, nasze Klientki mają możliwość dość swobodnej ingerencji w rozmiarówkę i konstrukcję naszych produktów.

W naszych ubraniach spokojnie zmienić możemy obwody w talii, biuście, długość spódnicy czy rękawa, a nawet w niektórych przypadkach, głębokość dekoltu.
Najczęściej zmiany w danym obwodzie “o rozmiar w górę bądź w dół” nie stanowią problemu, większe modyfikacje podejnczych parametrów mogą jednak stanowić zbyt duże wyzwanie konstrukcyjnie. Co więcej, gdyby zmiany miałyby dotyczyć innych niż wymienione wyżej parametrów, może się okazać że z punktu widzenia konstrukcji stają się one niemożliwe.

W takich sytuacjach kontaktujemy się z Klientką i wspólnie ustalamy najlepszy kierunek działania.

Jak długo będę czekała na swoje zamówienie indywidualne?

Zamówienia indywidualne staramy się realizować w standardowym terminie produkcji, który wynosi 10 dni roboczych. Niekiedy jednak, ze względu na poziom komplikacji projektu związany z wprowadzanymi zmianami, czas ten może ulec wydłużeniu do 15 dni roboczych.